Sitemizdeki yazıları e-kitap olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz

4 yıl önce
Resim bulunamadı

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.Sitemizdeki yazılardan oluşan  PDF uzantılı kitabı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.
Sitemize ekleme yaptıkça e-kitap çalışmamızı da güncelliyeceğiz, bi-iznillah

( Ateistlere cevaplar pdf )

Buraya  Tıklayarak  e-kitabı  indirebilirsiniz.

.

.

.

                                                                                  Nasıl İndireceksiniz?

  ‘Buraya’ yazan yere tıkladıktan sonra açılan sayfadaki aşağıda siyah daire içinde görülen

‘İndir’  yazan yere tıklayarak e-kitabı indirebilirsiniz.

 

Sitemizdeki yazıları e-kitap olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Burak dedi ki:

  Maşallah. Allah çalışmalarınızı bereketlendirsin. İlminizi gayretinizi artırsın inşaallah.

  AMİN, ALLAH RAZI OLSUN BURAK KARDEŞİM, Bİ-İZNİLLAH!

 2. Erdem dedi ki:

  İngilizce versiyonunu da yayınlayabilir misiniz?
  RABBİMİN İZNİ İLE, EN BÜYÜK HEDEFLERİMİZDEN BİRİDİR, BİR GÜN İNŞALLAH DİYELİM…

 3. Filiz dedi ki:

  diyanetin meal yolu tefsiri hakkın da size bir sorum olacak.bir yorumunuz da önermişsiniz ama kitap yazarları tefsir profesörü değil ve bir çok ilahiyatçı tarafından tepki almış bulunuyor. elmalılı ise zaman zaman yanlış bilgi veriyor. tabii ki bütün bilgiler doğru olacak değil mesela fusilet 11 deki sümme kelimesini zamansal olarak alıyor önce yer yaratılmıştır dıyor ama önce gök yaratılmıştır. bu elmalılının çağında ki ilmi eksiklikten kaynaklanabilir benim sorum diyanet tefsiri okunmalı mı ama kitap yazarları tefsir profesörü değil ve bunun için tepki aldılar

  CEVABEN
  Filiz hanım,
  Siz de belirtmişsiniz, tüm doğrular insan eseri tek kitapta toplanamaz!
  Şu an ben 3 meali beraber okuyorum, birinin yazarına ise muhalifim.
  Diyanet mealini tavsiye ederim, ama devamı da gelmeli. Özellikle tefsir katkılı, devam inşallah.
  “Tüm eserler, tek bir kitabın daha iyi anlaşılması için okunur.”
  Selam ile

 4. FURKAN dedi ki:

  MAŞALLAH SİZİ DAHA YENİ KEŞFETTİM ÇOK MANTIKLI AÇIKLAMALAR OLMUŞ ÖZELLİKLE DE BU AKRABA EVLİLİĞİ MESELESİ BENİM AKLIMI KARIŞTIRIYORDU SİZİN SAYENİZDE AKLIMDAKİ SORUYA CEVAP BULDUM.

  CEVABEN
  Teşekkürler, dua bekleriz

 5. Murat dedi ki:

  Admin kardeşim olayın aslı şu ben YouTube da bir yorum da şöyle bir yazı gördüm : avliye reddiye yaparsanız oranlar değişir 24/27 Lik payı 27/27 yaparsınız ondan da kadın pay alamaz mesela kadın 2/3 alamaz. İddia bu kardesim. Cevabınız nedir. Önceki cevaplar için Allah razı olsun. Bir de buna baksanız.

  CEVABEN
  Şimdi mesele Anlaşıldı kardeşim
  hiç kimseye Allah’ın hükmünü kurallarını yasasını değiştiremez Bir önceki mesajda da yazdığım gibi avliye ve reddiye zaten, Allah’ın o belirlediği oranları gerçekleşsin diye uygulanır. yani o iddianın sahibi, benim 30 senedir, yüzlerce kez karşılaştığım bir metoda uyguluyor: iftira, çamur atıyor; tutanın kafası karışıyor…
  önüne bak, bize de dua et, selamlar.

  1. Furkan dedi ki:

   Murat kardeşim; o iddiayı ortaya atanın tek amacının kafa karıştırmak/ vesvese vermek olduğu ben bir iddia salliyim de kafaları karışsın demek oldugu ıddıasından bellı. diyor ki kadın 2/3 alamaz. kadın zaten 2/3 degıl 1/8 alıyor. dogru muyum hocam. ayrıca baska bir iddia da gunumuzde farklı oranlarda mıras hukuku kıtabı var. onlar neden uyuyor da ıslam hukuku uymuyor? gunumuzde ki ile uymama amacı kısılerın mıras haklarından dolayı. mesela gunumuzde kadın mırastan 1 pay degıl de 2 pay alır. ama ıslam hukukun da 1 pay alır. ıslam hukukuna göre degerlendırırsek eger hata(!) cıkmaması için Allah(c.c.)’un halis aydemir gibi 500 sayfa ayrı ayrı bildirmesi lazımdı. Kur’an katsayılar tek tek belirtmistir. Ama butun varıscılerın bir arada bulundugun da nasıl bır paylasım olacagını belırtmemıstır. avlıye ve reddiyede oranlar sabıt kalır derken aldıkları mıktar degıl butun kısılerın mıktarını aynı oranda arttırıp azalttıgımız ıcın sabıt kalıyor dıyoruz. bu hasa matematık hatasını duzeltmek degıldır. mirasta bir gun 1 kız cocuk olur miras degısır diger gun 3 kız cocuk olur miras degisir (ölür degil olur) veya diger dün hıc kız cocuk olmaz yıne mıras degısır. boyle durumlar da sonuc nasıl hep 1 olabılır? bunun için de ibni abbas ve cumhur 2 farklı gorus belırtıyor. 2 sındede hata cıkmıyor. hocam dogru anlatmıs mıyım? ama hocam benımde kafama takılan soru su: günümüz de miras hukuku kitaplarında bır hata cıkmıyor ama Kur’an dakinde neden boyle bır sey oluyor?

   CEVABEN
   Gayet güzel özet,Allah razı olsun.
   Insanlar Kuran’dan hareketle yaptıkları miras paylaşımında hata olmadığına göre demek ki, ana kaynak olan Kur’an’da da hata yoktur!
   Hata insanların önyargı ile yaklaşmasındadır, bu da kıyamete dek sürecek…
   Konuya ek; İslâm da kadın hakları, miras adlı yazı

Yorum Yaz


Yukarı Çık